cachemia جنایت زندگی آشنایی اعتراف انگیزه

cachemia: جنایت زندگی آشنایی اعتراف انگیزه پرونده پرونده قتل اخبار حوادث

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری از یک اسطوره تا یک هیولا

فیلمنامه‌نویس آمریکایی از حقایقی عجیب اطراف یکی از آخرین فیلم‌های «مارلون براندو» بازیگر بزرگ تاریخ سینما پرده برداشت.

از یک اسطوره تا یک هیولا

از یک اسطوره تا یک هیولا

عبارات مهم : جایزه

فیلمنامه نویس آمریکایی از حقایقی عجیب اطراف یکی از آخرین فیلم های «مارلون براندو» بازیگر بزرگ تاریخ سینما پرده برداشت.

به گزارش ایسنا، “مارلون براندو بُت من در سینما بود ولی تبدیل به یک هیولا شد که فیلم مرا نابود کرد” ، این بخشی از صحبت های «ران هاچینسون» فیلمنامه نویس فیلم «جزیره دکتر مورو» است که تجربه تلخی از همکاری با «مارلون براندو» بازیگر اسطوره ای هالیوود دارد.

زمانی که از «هاچینسون» خواسته شد تا در سال ۱۹۹۶ در پک پروژه سینمایی با ستاره فیلم «پدرخوانده» همکاری کند، نمی توانست این خوش اقبالی را باور کند. در اقتباس از رمان علمی تخیلی نوشته «اچ جی ولز» راجع به دانشمندی مرتد و مجنون که جزیره ای از هیولاها ایجاد می کند، «هاچینسون» به عنوان نویسنده فیملنامه با اسطوره بازیگری خود «مارلون براندو» و کارگردان تحسین شده است «جان فرانکن هایمر» همکاری داشت. همچنین آنها قرار بود جهت ساخت این فیلم نیز چند ماهی را منطقه زیبای صخره های مرجانی در شمال استرالیا سپری کنند.

از یک اسطوره تا یک هیولا

همه چیز جهت ساخت یک فیلم خوب مهیا بود ولی زمانی که «هاچینسون» به پروژه این فیلم پیوست شاهد یکی از فاجعه بارترین فیلم های تاریخ سینما بود که از آن به عنوان یک فاجعه ۴۰ میلیون دلاری یاد می کند. فیلمی که نتوانست نظر مثبت منتقدین را برانگیزد و در گیشه نیز یک شکست بزرگ بود.

فیلمنامه‌نویس آمریکایی از حقایقی عجیب اطراف یکی از آخرین فیلم‌های «مارلون براندو» بازیگر بزرگ تاریخ سینما پرده برداشت.

از این که «براندو» را با وزن حدود ۱۳۶ کیبوگرمی می دیدیم شوکه شدیم. او دیالوگ هایی که برایش نوشته بودیم را نمی گفت و می خواست همه را بداهه گویی کند. او به ندرت جهت ساخت تریلر فیلم برابر دوربین می رفت و در استودیو همه به او التماس می کردند.

«ران هاچینسون» که متولد ایرلند شمالی است و پیش از این که در هالیوود مشغول کار شود، یک فیلمنامه نویس برنده جایزه امی و نمایشنامه نویس نامزد جایزه اولیویر بود.

وی ماه آینده کتاب خاطراتش را با نام «چسبیدن به کوه یخ: نوشتن جهت امرار معاش در تئاتر و هالیوود» منتشر می کند که در آن به این فصل دردناک در زندگی هنری خود نیز پرداخته، انقدر درناک که هیچگاه حاضر نشده فیلم «جزیره دکتر مورو» را از وقت تکمیل تاکنون ببیند.

از یک اسطوره تا یک هیولا

«هاچینسون» در گفتگویی با روزنامه «آبزرور» اظهار کرده “گرچه «براندو» با بازی مسحور کننده در آثار کلاسیکی چون «اتوبوسی به نام هوس» و «در بارانداز» انقلابی در بازیگری ایجاد کرد ولی از تهیه کنندگان، کارگردانان و حتی از بازیگری بیزار بود. «فرانکن هایمر» نیز به من هشدار داده بود که در همکاری با «برادندو» دشواری هایی خواهیم داشت.

«هاچینسون» در کتاب خاطراتش می نویسد: «براندو» در آن مرحله از زندگی از حضور در فیلم ها بسیار خسته شده است بود. چاق، ناآماده، بی اعتنا و … در واقع او آنجا بود که فیلم را نابود کند.

فیلمنامه‌نویس آمریکایی از حقایقی عجیب اطراف یکی از آخرین فیلم‌های «مارلون براندو» بازیگر بزرگ تاریخ سینما پرده برداشت.

وی به کنایه می گوید در ساخت فیلمی راجع به جزیره هیولاها، همه عوامل تبدیل به هیولا شده است بودند و واکنش‌ها فجیعی با یکدیگر داشتند. جزیره دیوانگان، یک تجربه وحشتناک.

«مارلون براندو» بعد از بازی در فیلم «جزیره دکترو مورو» در سه فیلم سینمایی دیگر مشمول بر «شجاع» (۱۹۹۷)، «پول آزاد» (۱۹۹۸) و «امتیاز» (۲۰۰۱) نیز بازی کرد.

از یک اسطوره تا یک هیولا

وی یکی از تأثیرگذارترین بازیگران تاریخ سینما بودو از فیلم های معروف او می توان به «اتوبوسی به نام هوس» (در نقش استنلی کووالسکی)، «در بارانداز» (در نقش تری مالوی) و «پدرخوانده» در نقش (دون ویتو کورلئونه) اشاره کرد. بسیاری، عالی ترین نقش او را «پدرخوانده» می دانند.

در کارنامه ی سینمایی «براندو» جوایز معتبری مانند عالی ترین بازیگر مرد جشنواره ی کن در سال ۱۹۵۲ (زنده باد زاپاتا)، عالی ترین بازیگر جوایز بافتا انگلیس در سال ۱۹۵۳ (زنده باد زاپاتا)، جایزه ی اسکار عالی ترین بازیگر نقش اول مرد در سال ۱۹۵۴ (در بارانداز)، عالی ترین بازیگر جوایز بافتا در سال ۱۹۵۴ (جولیوس سزار)، عالی ترین بازیگر جوایز بافتا در سال ۱۹۵۵ (در بارانداز)، جایزه ی گلدن گلوب عالی ترین بازیگر مرد در سال ۱۹۵۴ (در بارانداز)، جایزه ی گلدن گلوب عالی ترین بازیگر مرد در سال ۱۹۷۲ (پدرخوانده) و جایزه ی اسکار عالی ترین بازیگر نقش اول مرد در سال ۱۹۷۲ (پدرخوانده) دیده می شود.

این ستاره ی افسانه ای سینما روز دوم ژانویه سال ۲۰۰۴ در سن ۸۰ سالگی بعد از مدت ها بیماری، در بیمارستانی در لس آنجلس درگذشت.

واژه های کلیدی: جایزه | جزیره | سینما | بازیگر | بازیگری | سینمایی | بازیگران | اخبار فرهنگی و هنری

از یک اسطوره تا یک هیولا

از یک اسطوره تا یک هیولا

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs